اجاره آمبولانس

اجاره آمبولانس : آمبولانس ها ماشین های متفاوتی هستند. با دیدن آنها حس و حالت عجیبی در دل انسان رخ می دهد. وقتی یک آمبولانس آژیر کشان از کنار ما رد می شود افکار عجیبی به ذهن ما وارد می شود. این سوالات بی جواب که “چه کسی در داخل آن ماشین است؟ چه مشکلی دارد و چه عاقبتی در انتظار اوست؟”. آمبولانس ها ما را به یاد این حقیقت می اندازند که این دنیا و زندگی روزمره ، هیاهوی بسیار است برای هیچ و روزی چه بخواهیم و چه نخواهیم باید رخت از این دیار فانی بر بندیم. البته همیشه هم اینطور نیست و همه مواقع با دیدن آمبولانس ها به فلسفه هستی فکر نمی کنیم ! گاهی هم برای اینکه با ماشین به آمبولانسی که آژیر می کشد راه می دهیم احساس غرور می کنیم و از این کار خودمان خوشنود و خرسند می شویم. گاهی نیز وقتی قرار است دیر به سر قرارمان برسیم با دیدن آمبولانس خوشحال می شویم و با علم به اینکه می دانیم این عمل ناهنجاری هایی نیز به بار می آورد ، متأسفانه پشت آن راه می افتیم تا از ترافیک جان کاه اتوبان ها خلاص شویم . از آمبولانس ها اگر بخواهیم بگوییم مطلب برای گفتن زیاد است اما این یادداشت برای معرفی آنها نیست بلکه قصد داریم در آن به عللی که باعث می شود شخصی یا سازمانی اقدام به اجاره آمبولانس کند بپردازیم.
شاید بگویید این یک مبحث خیلی ساده است و نیاز به این همه صحبت ندارد . بله ، تقریباً حق با شماست و هر کسی می داند که آمبولانس ها برای چه اجاره داده می شوند . اما بیایید با تفصیل بیشتری به این امر بپردایم. یکی از مصارفی که آمبولانس ها دارند استفاده از آنها در اماکن ورزشی است. در تمام دنیا در هر استادیومی که یک بازی فوتبال یا هر نوع ورزشی در آن انجام می شود حتماً چند آمبولانس حضور دارند. آمبولانس ها همیشه زمینه اجرایی ندارند بلکه در پاره ای از اوقات حضورشان در مکان ها جنبه پیشگیری دارد . ممکن است حتی ماه ها در یک استادیوم ورزشی خاص هیچ مشکلی برای هیچ ورزشکاری پیش نیاید اما به هر حال آمبولانس ها در آنجا حضور دارند تا در مواقع ضروری به وظایف خود عمل کنند. به این ترتیب می توان گفت ورزش یکی از ردیف ها در لیست عواملی است که به اجاره آمبولانس منجر می شود.
یکی دیگر از دلایلی که باعث ضرورت حضور آمبولانس ها در مکانی خاص می باشد برگزاری نمایشگاه های بزرگ ، همایش ها و برنامه های تفریحی است. به طور کلی وقتی سازمان یا نهادی اقدام به برگزاری مراسمی می کند که در آن احتمال حضور تعداد زیادی از مردم می رود ، یکی از وظایف آن نهاد یا سازمان برگزاری آن مراسم با رعایت بیشترین امنیت برای بازدید کنندگان است. به عنوان مثال می توانیم نمایشگاه بین المللی کتاب را مثال بزنیم ؛ در هنگام برگزاری این نمایشگاه همیشه تعدادی آمبولانس خصوصی تهران در محوطه آن آماده هستند تا در صورت بروز اتفاقات غیر مترقبه بتوانند سریعاً خدمات پزشکی اولیه را تا قبل از انتقال به مراکز درمانی بر روی آسیب دیدگان انجام دهند. به همین دلیل اجاره آمبولانس باید از مهمترین قسمت ها در برنامه ریزی همایش ها و نمایشگاه های بزرگ و پر بازدید باشد.
صحبت از برنامه های تفریحی شد و وقتی حرف از تفریح می شود امکان ندارد که کلمه شهر بازی از ذهنمان عبور نکند. شهر بازی ها ، استخر ها و پارک های آبی و بسیاری از مراکز تفریحی که احتمال خطرات جانی در آنها ( هر چند خیلی کم ) وجود دارد موظف هستند تا به صورت دائمی تعدادی آمبولانس را در محوطه خود داشته باشند. حوادث تلخ بسیاری مانند سکته های قلبی ، پرت شدن از ارتفاع و غرق شدن در برخی پارک ها ، شهر های بازی و استخر ها رخ داده که به دلیل نبود آمبولانس در پاره ای از اوقات منجر به فوت افراد هم شده است. به طور حتم اگر بتوان از هر موضوعی گذشت و نبود آمبولانس را در هر مکانی توجیه کرد ، از این موضوع که مراکز تفریحی باید به اجاره آمبولانس برای حفظ جان بازدید کنندگان و مشتریان خود اقدام کنند نمی توان به سادگی رد شد.
اماکن و رخداد های بسیاری هستند که در آنها نیاز به وجود آمبولانس ها کاملاً احساس می شود و مدیران و مسئولان برگزاری آنها موظف هستند تا با داشتن آمبولانس و یا اجاره آن شرایط را برای حفظ امنیت جانی بازدیدکنندگان خود محیا کنند، اما ما به صورت خلاصه سعی کردیم تعدادی از مهمترین و محرز ترین آنها را در این یادداشت کوتاه بیان کنیم .

منبع :
نوشته‌های پیشین
اجاره آمبولانس در تهران
نوشته‌ی بعدی
هزینه آمبولانس خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست