تعرفه آمبولانس خصوصی

تعرفه آمبولانس خصوصی : همانطور که می دانید این روزها هر حرکتی شامل هزینه ای است که باید پرداخت شود. به عنوان مثال شما برای جابجایی از یک نقطه به نقطه دیگری در شهر باید هزینه خاصی را پرداخت کنید که این مبلغ بر اساس نوع حرکت شما متغیر خواهد بود . مثلاً اگر شما با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جابجا شوید با وقتی که توسط تاکسی های اینترنتی جابجا می شوید مبلغ متفاوتی را در یک مسیر یکسان پرداخت خواهید کرد.

آمبولانس خصوصی نیز به واسطه جابجایی بیماران هزینه ای را از همراهان بیمار دریافت می کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ؛ اما قبل از آن اجازه دهید در مورد این موضوع صحبت کنیم که تعرفه چیست و دقیقاً چه معنایی دارد؟ تعرفه به معنای قیمت مشخص و معینی است که عموماً یک کالا و در برخی حالات بعضی خدمات شامل آن می شوند اما این عبارت در مواردی به کار می رود که کالا یا خدمات مورد نظر قیمت ثابتی داشته باشد و در شرایط مختلف و با تاثیر عوامل متفاوت تغییری نکند. در مورد تعرفه آمبولانس خصوصی باید بگوییم که این عبارت خیلی نمی تواند صحیح باشد. اما چرا ؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم .
آمبولانس های خصوصی معمولاً برای جابجایی بیماران از یک مرکز درمانی به یک بیمارستان دیگر استفاده می شوند. این موضوع به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. به عنوان مثال نبود امکانات یک عمل جراحی خاص در یک بیمارستان باعث می شود تا همراهان بیمار اقدام به انتقال او به مکانی که این امکانات در آنجا وجود دارد کنند ؛ همچنین عدم وجود برخی امکانات دیگر مانند آزمایشگاه مجهز برای انجام آزمایشات مختلف و یا عدم حضور پزشکان حاذق در یک بیمارستان نیز از عواملی است که می تواند همراهان بیمار را به انتقال وی به یک مرکز درمانی دیگر مجاب کند ؛ اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که جابجایی بیمار تنها خدمتی نیست که آمبولانس های خصوصی ارائه می دهند و این امر است که باعث می شود هزینه آمبولانس خصوصی در اکثر مواقع برای بیماران قابل پیش بینی نباشد!
جابجایی بیماران و ارائه خدمات مختلف بر حسب دستورات مقام های مربوط در وزارت بهداشت دارای قیمت های ثابتی برای هر سال است . به عنوان مثال نقل و انتقال بیماران در داخل شهر قیمت ثابتی دارد و همچنین نقل و انتقالات بین شهری نیز در تعرفه آمبولانس های خصوصی مبلغ مشخصی است که هر سال با صدور بخشنامه های لازم از سوی وزارت بهداشت به تمام سازمان ها و شرکت های آمبولانس خصوصی به آنها ابلاغ می شود. لازم به ذکر است که در کلان شهرهایی همچون پایتخت عواملی مانند ساعت انتقال نیز می تواند موثر باشد زیرا برخی ساعات در تهران زمان پیک ترافیک محسوب می شود که این موضوع می تواند باعث تغییر در قیمت آمبولانس شود .
مهمترین موضوع برای کسانی که در جستجوی تعرفه آمبولانس خصوصی هستند این است که باید این موضوع را درک کنند که هزینه ای که در نهایت پرداخت می کنند خیلی به اطلاعاتشان از قیمت های مصوب مرتبط نمی باشد زیرا همانطور که گفتیم جابجایی تنها بخشی از خدماتی است که آمبولانس ها به بیماران ارائه می دهند . خدمات دیگری نیز وجود دارند که می توانند کاملاً در تغییر قیمت آن موثر باشند. در ادامه به برخی از خدماتی که در آمبولانس های خصوصی ارائه می گردد و باعث تغییر هزینه ها می شود اشاره می کنیم .
یکی از انواع خدماتی که در آمبولانس های خصوص ارائه می گردد کادر پرستاری است که در اکثر موارد بیماران به حضور آنها نیاز دارند . هزینه حضور تیم پرستاری قطعاً به قیمت جابجایی بیمار اضافه می شود و در پایان مبلغ بیشتری از تعرفه مصوب از بیمار دریافت خواهد شد ؛ همچنین در بسیاری از مواقع مثلاً در زمان هایی که بیمار برای انجام یک آزمایش و یا تصویربرداری های خاص پزشکی به یک بیمارستان مجهز منتقل شده است به دلیل ازدحام جمعیت و ماندن همراهان در صف انتظار از آمبولانس خواسته می شود که در همان مکان منتظر بماند تا پس از انجام کارهای بیمار دوباره او را به مکان قبلی باز گرداند. این زمان انتظار نیز از دیگر مواردی است که می تواند بر تعرفه آمبولانس خصوصی تاثیر بگذارد. عوامل متعدد دیگری همچون انجام تزریقات ، استفاده از آمبولانس های پیشرفته تر برای بیماران و شرایط خاص و برخی علل دیگر در هزینه نهایی پرداختی تاثیر گذار خواهد بود .

منبع :
نوشته‌های پیشین
قیمت آمبولانس خصوصی
نوشته‌ی بعدی
قیمت آمبولانس خصوصی تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست