آمبولانس خصوصی تهران

تهران کلان شهری که جمعیت حدود ۱۴ میلیون در خود و وحومه شهر را دارا می‌‌باشد. مطمئنا با این تراکم جمعیتی و زیر ساخت‌های زیادی که درتهران می‌‌باشد یکی از مهم‌ترین امکاناتی که مورد نیاز جمعیت تهران می‌‌باشد آمبولانس خصوصی تهران که وظایف انتقال بیمار با آمبولانس را دارا می‌ باشند.

درتهران به خاطر شرایط تمرکز جمیعتی و پایتخت بودن این شهر بیمارستان‌های مختلفی وجود دارد بیمارستان‌های تامین اجتماعی مثل میلاد،معیری،فیاض بخش وبیمارستانهای دانشگاهی مثل شریعتی ،امام خمینی،طالقانی،فیروزگر،رجایی و………

برای جابجایی بیماران به بیمارستان‌های مختلف تهران با تماس با آمبولانس ۱۱۵که پروتکل جابجایی اوژانس تهران به این صورت می‌‌باشد بعداز رسیدن بر بالین بیمار و بررسی به نزدیکترین بیمارستان دولتی منتقل می‌‌نامید .

آیا درخواست جابجایی بیمار با مرکز اورژانس خصوصی تهران به بیمارستان‎های خصوصی امکان پذیر می‌ باشد؟ اورژانس تهران فقط در صورتی که حال بیمار وخیم باشد به نزدیکترین بیمارستان خصوصی منتقل می‌ نماید .

در غیر اینصورت انتقال بیمار با ۱۱۵ فقط به نزدیک‌ترین مرکز در مکانی امکان‌پذیر می‌‌باشد .

برای جابجایی بیماری به بیمارستان‌های خصوصی باید چکار کرد؟

در تهران حدود ۲۰۰ بیمارستان خصوصی وجود دارد که خیلی از جمعیت این شهر با توجه به دارا بودن بیمه‌های تکمیلی مختلف بدنبال استفاده از این خدمات درمانی خصوصی در مراکز می‌‌باشند و گاهی انتقال این بیماران به این بخش‌ها با وسیله شخصی امکان پذیر نیست و آمبولانس پیش بیمارستانی هم نمی‌تواند جابجا کند بیمار را ودر این مرحله آمبولانس خصوصی تهران بطور ویژه وارد عمل می‌ شود وبه کمک بیماران جهت انتقال بیمار با آمبولانس به مراکز در مانی می‌ نماید .

آمبولانس خصوصی درتهران یکی از الزامات این شهر می‌‌باشد که بطور میانگین روزانه ۶۰۰ عملیات در سطح شهر تهران توسط مرکز آمبولانس خصوصی به انجام می‌ رسد،گاهی حتی زمانی میتوای از اورژانس خصوصی جهت جابجایی بیماران دیالیز که بصورت مداوم باید به بیمارستان مراجعه نمائید.استفاده شوند این بیماران غالبا شرایط سختی دیالیز را دارند وگاها نمیتوانند

با وسیله شخصی جابجا شوند حال آنکه برای انتقال بیمار درد دسترس‌ترین وسیله آمبولانس می‌‌باشد در ایران خدمات اورژانس دولتی فقط شامل جابجایی بیماران از منزل یا صحنه حادثه به بیمارستان می‌‌باشد مر کز اوژانس خصوصی در این موارد کمک می‌ کند که جابجای این بیماران به بهترین شکل ممکن انجام گردد.

در اینجا به بعضی از سئوالات دوستان عزیزمان جواب می‌ دهیم.

آیا آمبولانس خصوصی فوتی جابجا می‌ کند؟

آمبولانس‌های خصوصی نه در تهران و نه در شهرستان‌ها حق جابجایی متوفی را ندارد واز نظر بهداشتی و پروتکل وزارت بهداشت این کار خلاف مقررات می‌‌باشد. انتقال متوفی در شهرها زیرنظر شهرداری باآمبولانس‌های حمل متوفی انجام می‌ گردد.

آیا آمبولانس‌های خصوصی تهران بیمار کرونا می‌توانند جابجا کنند؟

ریاست محترم اورژانس کشوردر راستای بهبود عملکرد آمبولانسهای خصوصی  وکمک به بیماران اجازه جابجایی بیماران کرونا با دستور العمل های خاص صادر کرده اند.این نوع آمبولانسها باید بعداز انجام ماموریت حتما ضدعفونی شوند همه تجهیزات در تماس با بیمار باید یکبار مصرف بوده و ترجیحا نباید بیمار غیر کرونایی را با این نوع آمبولانس جابجا کرد.

هزینه آمبولانس خصوصی چقدر است؟

در سال ۱۴۰۰ هزینه آمبولانس خصوصی برای حمل بیمار جهت یک جابجایی در سطح شهر تهران ۵۵۰ هزار تومان می‌‌باشد که این عددشامل وسایل مصرفی یکبار مصرف از جمله هزینه پتو یکبار مصرف  ملحفه  و روبالشتی و… نمی باشد در مجموعه آمبولانس خصوصی ستایش با توجه به شرایط کرونا استفاده از وسایل یکبار مصرف خیلی مفید است ودر جهت حفظ شرایط ایمنی بیماران کمک که بیماران با ایمن ترین شرایط جابجا شوند.

آمبولانس خصوصی تهران می‌تواند بیماران بدحال را جابجا کند؟

این بیماران از منزل جابجا نمی شوند ودر این شرایط باید با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفت که نزدیکترین آمبولانس را به موقعیت اعزام کند و در جهت نجات جان بیمار اقدامات لازم را انجام رسانند.

آمبولانس خصوصی درتهران می‌تواند بیماران بین بیمارستانی را با دستور پزشک وپذیرش مستقیم جابجا کند انتقال بیماران با وخامت حال وکاهش هوشیاری وگاهی مشکلات قلبی وریوی بسیار سخت می‌‌باشد وحتما باید با آمبولانس خصوصی    تیپ (  ICU-B  )جابجا شوند که تجهیزات آمبولانس‌ها کامل باشد به طور مثال مجهز به دستگاههای تنفسی مصنوعی –مانیتورینگ-شوک و……….. می‌ باشد.که بایدحتما همراه این آمبولانسها پرستاران  CCU-ICU باشند که بتوانند حین انتقال بیماران را بدون هیچ مشکلی به مقصد رسانند.

انتقال نوزادان باچه نوع آمبولانسی انجام می‌ شود؟

نوزادان در بدو تولد دچار مشکلاتی گاها میشوند که این بیماران غالبا نیاز به بخشهای  PICU   و NICU   پیدا می‌ کنندکه برای این امر باید بین بیمارستان با آمبولانس خصوصی جابجا شوند که نیاز به آمبولانس  NICU  می‌ باشد،این آمبولانسهای تجهیزاتی از جمله انکوباتور ،ونتیلاتور،مانیتور و…. را دارند که هنگام جابجایی مشکلی برای نوزاد پیش نیاید.

آمبولانس خصوصی تهران ،زیرنظر وزارت بهداشت ودرمان مشغول فعالیت می‌‌باشد که نظارت بازرسان اورژانس بصورت مستمر وشبانه روزی و ریاست اورژانس کشور جناب آقای کولیوند وهمکاران ایشان از جمله دکتر لهراسبی مسبب شده است که عملکرد تیم آمبولانس خصوصی تهران از دید مردم واکثر سازمانهای کشوری قابل قبول باشد.

مرکز آمبولانس پارس امداد کیان با قرار گیری در کلیه مناطق تهران آماده ارائه خدمت به هموطنانی است که به هر دلیل نیاز به آمبولانس یا تیمی پزشکی را در کنار خود حس کرده در پی بهره مندی از خدمات آن هستند.

مرکز آمبولانس پارس امداد کیان به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته آماده ارائه انواع خدمات حمل و نقل بیمار خدمات پرستاری و پزشکی در محل شما به صورت اختصاصی با پیشرفته ترین امکانات روز می باشد.

فهرست