مزایای استفاده از آمبولانس هوایی برای انتقال بیمار

وقتی یک بیمار حاد یا آسیب دیده مجبور است به سرعت به بیمارستان منتقل شود و نیاز به مراقبت‌های پزشکی در طول مسیر دارد اینجاست که اهمیت استفاده از آمبولانس هوایی درک می‌شود. در این زمان، خانواده بیمار با مشورت با پزشک معالج، با مرکز آمبولانس خصوصی هوایی جهت انتقال بیمار تماس می‌گیرند. در صورتی که بیمار لازم باشد به شهری دیگر منتقل شود ،انتقال بیمار با آمبولانس هوایی صورت می‌گیرد. در این مقاله شما را با مزیت‌های استفاده از آمبولانس هوایی برای انتقال بیمار آشنا خواهیم کرد.

آمبولانس‌های هوایی متشکل از پرسنل پزشکی آموزش دیده و همچنین متخصص پزشکی، دستگاه‌های پزشکی و دستگاه‌های نظارتی است که می‌توانند از بیمارانی که در پرواز هستند بخوبی مراقبت کنند. با توجه به وقت و هزینه آمبولانس خصوصی بین شهری استفاده از آمبولانس هوایی بسیار مقرون به صرفه‌تر و بهینه‌تر است و هنگامی استفاده می‌شود که حمل و نقل زمینی زندگی بیمار را به خطر می‌اندازد.

چرا خدمات آمبولانس هوایی اهمیت پیدا کرده است؟

همانطور که در موارد اضطراری پزشکی در بالا ذکر کردیم، ارائه خدمات مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در بسیاری از مواقع، بیمارانی که زخمی شده‌اند یا وضعیت آنها به شدت بحرانی است در ترافیک گیر می‌کنند یا در مکانی دور افتاده هستند. اینجاست که اصطلاح «ساعت طلایی» بکار می‌آید. ساعت طلایی مدت زمانی است که در آن فرد آسیب دیده هنوز فرصت زنده ماندن دارد. بنابراین در چنین شرایطی باید مراقب بیمار باشید تا بهبود پیدا کند.

اما در بسیاری از مواقع، با توجه به ازدحام خیابان‌ها، حمل جاده‌ایِ بیماران برای ما بسیار دشوار می‌شود. در این زمان، آمبولانس هوایی برای نجات می‌آید. آمبولانس هوایی مزایای بسیاری دارد که بعداً در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

بیماران بحرانی ممکن است در حین انتقال به پشتیبانی پیشرفته از زندگی و / یا سایر تجهیزات آمبولانس پزشکی تخصصی نیاز داشته باشند. اغلب به یک تیم پزشکی آموزش دیده نیاز است تا بتواند مراقبت‌های ویژه‌ای را برای بیمار در طول سفر هوایی ارائه دهد. ممکن است شرکت‌های هواپیمایی تجاری این نوع اقامتگاه‌های ویژه و مراقبت‌های پزشکی را ارائه ندهند. شرکت‌های هواپیمایی همچنین سیاست‌ها و مقرراتی دارند که برخی از حمل و نقل بیماران را به دلیل حضور مسافران منظم در هواپیماهای تجاری خود محدود می‌کنند.

به همین دلیل خانواده‌ی یک بیمار باید به جای استفاده از آمبولانس اورژانس زمینی به فکر استخدام یک ارائه دهنده خدمات آمبولانس هوایی باشد. حمل و نقل هوایی پزشکی از طریق آمبولانس هوایی مزایای زیادی نسبت به هواپیمای تجاری دارد.

مزایای خدمات آمبولانس هوایی در انتقال بیمار :

۱- در همه جا کار می‌کند

اولین و مهمترین مزیت آمبولانس هوایی این است که این قابلیت را دارد که بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی در همه جا فعالیت کند. بسیاری از مردم تصور می‌کنند آمبولانس هوایی نمی‌تواند در مکان‌هایی که وضعیت جاده بسیار بد است کار کند. اما این اشتباه است. ازدحام ترافیک و همچنین شرایط جاده دلیل اصلی این است که بسیاری از ما عمدتاً آمبولانس هوایی را ترجیح می‌دهیم.

همچنین آمبولانس هوایی می‌تواند در هر زمانی به هر شهری سفر کند و می‌تواند در بازه زمانی مورد نظر به مقصد برسد. برخلاف سرویس آمبولانس جاده‎ای، معمولاً تأخیر ندارد. هدف هر آمبولانس هوایی حمل و نقل به موقع بیماران به بیمارستان است.

۲- یک گزینه عالی برای بیماران جدی

انتقال با آمبولانس هوایی - یک گزینه عالی برای بیماران جدی

در کشوری مانند هند، آمبولانس هوایی به طور ویژه برای جابجایی بیماران جدی بدون هیچ گونه دردسری فراهم شده است. وقتی حادثه بزرگی در هند رخ می‌دهد، اغلب می‌بینیم که بیماران از طریق آمبولانس هوایی منتقل می‌شوند. اما اکنون هر شخصی می‌تواند با هواپیما منتقل شود. هواپیمایی Blueheights با ارائه بهترین خدمات نهایت دقت را در مراقبت از بیماران خواهد داشت.

۳- سرعت بیشتر

آمبولانس هوایی می‌تواند خیلی سریعتر از آن چیزی که در فوریت‌های پزشکی نیاز است سفر کند. آنها می‌توانند بیماران را به مقصد مورد نظر منتقل کنند. دلیل این امر این است که راه‌های هوایی پرتردد نیستند و ظرف چند دقیقه به مقصد می‌رسند. بنابراین خدمات آمبولانس هوایی در مدت زمان کوتاه‌تری از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

۴- ظرفیت بیشتری دارد

مزیت بعدی آمبولانس هوایی این است که در مقایسه با پروازهای چارتر منظم هند ظرفیت بالاتری دارد. اندازه‌ی این آمبولانس‌های هوایی بزرگ است و توانایی طی مسافت بیشتری را در مدت زمان کوتاهتری دارند. این بدان دلیل است که تجهیزات پزشکی زیادی وجود دارد که باید در آمبولانس هوایی برای بیماران بحرانی قرار داده شود. این همان چیزی است که آمبولانس هوایی را با سرویس پرواز عادی متمایز می‌کند.

۵- می‌تواند جان بیشتری را نجات دهد

از آنجا که آمبولانس هوایی می‌تواند بیماران را به سرعت منتقل کند، می‌تواند با انتقال بیماران به بیمارستان در مدت زمان کوتاهتر، جان بسیاری از افراد را نجات دهد.

۶- تجهیزات پزشکی اختصاصی و کامل تر از حالت سنتی

انتقال با آمبولانس هوایی - تجهیزات پزشکی اختصاصی و کامل تر از حالت سنتی

مانند یک آمبولانس BLS سنتی، یک آمبولانس هوایی به تجهیزات اولیه برای نجات جان مانند سیلندر اکسیژن، مانیتور BP و استتوسکوپ مجهز است. متخصصان واجد شرایطِ سوار بر هلی‌کوپتر در انجام مراقبت‌های لازم قبل از بستری کردن بیمار مهارت دارند.یک آمبولانس هوایی شامل تجهیزات پزشکی ویژه‌ای مانند مراقبت‌های ویژه و پشتیبانی پیشرفته از زندگی است. تجهیزات پزشکی اختصاصی آمبولانس هوایی می‌توانند بهترین نظارت و درمان را برای بیماران با شرایط پزشکی مختلف در طول پرواز فراهم کنند.

۷- کادر پزشکی آموزش دیده

 یک ارائه دهنده آمبولانس هوایی ملزم به تهیه‌ی کادر پزشکی ماهر و آموزش دیده‌ای است که معمولاً متشکل از یک پرستار، یک امدادگر و درمانگر تنفسی و یک پزشک است، البته در صورتی که بیمار به یک پزشک در هواپیما نیاز داشته باشد. یک ارائه دهنده‌ی کارآمد فقط یک کادر پزشکی آموزش دیده را استخدام می‌کند تا بتواند بالاترین مراقبت‌های ممکن را در طول پرواز به بیمار ارائه دهد.

۸- خدمه پرواز باتجربه

 یک ارائه دهنده آمبولانس هوایی کارآمد دارای خدمه پروازی باتجربه و ماهر در زمینه پرواز با هواپیما است که به طور ویژه برای حمل و نقل هوایی پزشکی آموزش دیده‌اند. ارائه دهنده خدمات همچنین اطمینان حاصل خواهد کرد که خدمه پرواز آنها برای برقراری ارتباط موثر و تعامل با تیم پزشکی، پرسنل فرودگاه و سایر بخش‌ها آموزش داده شده است تا پروازی روان برای بیمار و اعضای خانواده را تضمین کند.

۹- خطر ازدحام جاده و ترافیک را از بین می‌برد

انتقال با آمبولانس هوایی - خطر ازدحام جاده و ترافیک را از بین می‌برد

حجم ترافیک وسایل نقلیه در شهرهای هند با سرعت نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است. افزایش مداوم تعداد تصادفات جاده‌ای، زندگی مردم را تهدید می‌کند. این امر فشار بر تیم‌های واکنش اضطراری را افزایش می‌دهد زیرا آنها باید در اسرع وقت به قربانی برسند. سرویس‌های آمبولانس هوایی می‌توانند به طور کلی این خطر را از بین ببرند. این یک گزینه ترجیحی در شرایط مرگ و زندگی است، جایی که غیرقابل پیش بینی بودن ترافیک جاده‌ای هند می‌تواند اوضاع را حتی بدتر کند.

۱۰- در موارد جراحات متعدد کمک می‌کند

این خدمات نقش مهمی در زندگی و مرگ بیماران در صورت تصادفات عظیم با تلفات جانی ایفا می‌کند. بسیاری از آسیب‌دیدگان می‌توانند همزمان با هواپیما به بیمارستان منتقل شوند. بیشتر بیماران با ضربه شدید یا آسیب مرگبار در طی یک ساعت اول می‌میرند، دوره‌ای که به آن ساعت طلایی گفته می‌شود. آمبولانس هوایی می‌تواند در طی این ساعت طلایی این بیماران را به مراکز درمانی پیشرفته منتقل کند و در نتیجه زندگی آنها را نجات دهد.

۱۱- کمک به حمل و نقل اعضای بدن

انتقال با آمبولانس هوایی - کمک به حمل و نقل اعضای بدن

آمبولانس‌های هوایی از اهمیت زیادی در حمل و نقل اعضای بدن، به ویژه اندام‌های فوری مورد نیاز در جراحی‌های پیوند نجات دهنده‌ی زندگی برخوردار هستند. اغلب خطر آسیب یا تخریب عضو هنگام حمل و نقل وجود دارد و آمبولانس هوایی به خنثی کردن این خطر کمک می‌کند.

می‌توانید از طریق وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود با سرویس آمبولانس هوایی مدولانس تماس بگیرید. آنها با شرکای هواپیمایی خود در تماس هستند و وضعیت را تأیید می‌کنند، پس از آن ستاد فرماندهی و کنترل تماس با فردِ تماس گیرنده تماس خواهد گرفت و اطلاعات دقیق از جمله هزینه‌ها و زمان تخمینی رسیدن به بیمار / تماس گیرنده را به اشتراک خواهد گذاشت. با تأیید هزینه‌ها و تدارکات توسط تماس گیرنده / بیمار، بلافاصله آمبولانس هوایی اعزام می‌شود.

۱۲- حمل و نقل هوایی با مراقبت ویژه برای بیماران

بیماران جدی یا بیماران آسیب دیده ممکن است شرایط بحرانی داشته باشند که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند. مراقبت‌های ویژه برای بیمارانی که شرایط تهدیدکننده‌ی زندگی آنها برگشت‌پذیر است و شانس زیادی برای زنده ماندن با درمان دارند ارائه می‌شود. بیمارانِ مراقبت ویژه نیاز به نظارت و پشتیبانی مداوم از سوی کادر پزشکی با استفاده از تجهیزات پزشکی مدرن و دارویی دارند.

هر دقیقه برای بیماران جدی یا آسیب دیده ضروری است که باید از یک مکان به مکان دیگر منتقل شوند تا سطح بالاتری از مراقبت یا درمان ویژه را دریافت کنند. انتقال بیمار به سریعترین و ایمن‌ترین روش می‌تواند به معنای تفاوت بین بهبودی کامل و نقص جسمی یا حتی مرگ باشد.

یک وضعیت بحرانی هنگامی بوجود می‌آید که فردی به دلیل عدم دسترسی به تخصص پزشکیِ لازم، مجبور باشد به خاطر یک واقعه آسیب‌زا در یک کشور خارجی، به ایالات متحده بازگردد. وضعیت دیگر هنگامی است که بیماری که نیاز فوری به پیوند اعضا دارد، باید به مکانی دوردست که عضو در دسترس است منتقل شود. شرایط بحرانی از این دست تنها چند نمونه از این مواردی است که نشان می‌دهد استفاده از آمبولانس هوایی بهترین گزینه برای انتقال بیماران آسیب دیده یا بیماران بحرانی به مکان‌های دورافتاده است.

بسیاری از ارائه‌دهندگان آمبولانس هوایی و تخلیه زخمی‌ها از راه هوایی وجود دارد، اما همه آنها هواپیماهای مجهز به تجهیزات مناسب و پرسنل آموزش دیده برای مراقبت‌های واقعی واحد مراقبت‌های ویژه (ICU) ندارند. آمبولانس هوایی با توانایی ICU به این معنا است که هواپیما از تجهیزات پزشکی، داروها و خدمه پرواز پزشکی مناسب برای مراقبت‌های ویژه‌ی مداوم از زمان آماده شدن بیمار برای عزیمت، در طول مأموریت پرواز در داخل هواپیما و تا رسیدن بیمار به سلامت در مقصد مورد نظر برخوردار است.

همانطور که تجهیزات پزشکی و داروهای پیشرفته مهم هستند، توانایی کادر پزشکی برای نظارت و مراقبت دقیق از بیمار در حمل و نقل هوایی حیاتی نیز به همان اندازه مهم است. خدمه پزشکی باید مهارت و تجربه لازم در پزشکی مراقبت‌های ویژه و توانایی تصمیم‌گیری حیاتی در موارد اورژانسی پزشکی را داشته باشند.

ترکیبی از تجهیزات پزشکی موثر در آمبولانس هوایی همراه با کادر پزشکی مجرب و ماهر بالاترین شکل مراقبت است که یک آمبولانس هوایی می‌تواند ارائه دهد.

درک این نکته حائز اهمیت است که یک حمل و نقل هوایی روان و کارآمد به چیزهایی بیش از یک هواپیمای کاملاً مجهز و مدرن آمبولانس هوایی نیاز دارد، مثل دلسوزی، فداکاری و کارایی کامل کادر پزشکی.

جمع‌بندی

بنابراین اینها همه مزایای آمبولانس هوایی است. اگر یک آمبولانس هوایی را درخواست کنید می‌توانید از مزایای متعددی بهره‌مند شوید. جدا از سرعت و ظرفیت، از نظر مسافرت نیز راحت‌ترین گزینه هستند. بدون هیچگونه تلاشی می‌توانید از مناطق دور افتاده به مقصد برسید. ما در Blue Heights Aviation خدمات آمبولانس هوایی با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم. اگر سوالی دارید، در صورت تمایل با ما در تماس باشید.

منبع :
نوشته‌های پیشین
انتقال بیماری که دچار سوختگی شده با آمبولانس
نوشته‌ی بعدی
آشنایی با تجهیزات آمبولانس – بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست