آمبولانس هوایی

حمل و نقل بیمار به صورت اورژانسی، مانند انتقال بیمار به بیمارستان دیگر یا انتقال بیماران به کلینیک انتخابی آنها در خارج از کشور، معمولا با هواپیما های آمبولانس هوایی انجام می شود. اما سوال اساسی این است که برای پرواز با آمبولانس هوایی چه هزینه هایی دارد و آیا این هزینه ها تحت پوشش بیمه مربوطه قرار می گیرد یا خیر؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ پرسش خود را بیابید.

آمبولانس هوایی

چرا باید آمبولانس هوایی را انتخاب کنیم؟

آمبولانس هوایی مجهز به تجهیزات مراقبت های ویژه دائمی هستند تا مراقبت و حمل مناسب را برای بیماران با توجه به وضعیت اورژانسی آنها فراهم کنند. در صورت نیاز و با توجه به وضعیت اورژانس هوایی، تجهیزات پزشکی اضافی را می توان در تمام هواپیما های امداد نصب کرد.

آمبولانس هوایی انعطاف پذیری سفری سریع و ایمن با کمترین زمان انتظار ممکن در روز یا شب را تضمین می کند و در عین حال یک تجربه پروازی آرام را برای افراد نیازمند در مواقع اضطراری فراهم می کند. در اورژانس هوایی پزشکی، ستیاش امداد تجهیزات پزشکی زیر را برای اطمینان از ایمنی شما و عزیزان شما حمل می کنند:

  • دارای بخش مراقبت های ویژه با تشک وکیوم و سیستم بارگیری بیمار
  • دارای مخزن اکسیژن مرکزی (۶۰۰۰ لیتر) و مخزن ذخیره اختیاری
  • دارای مانیتور مراقبت های ویژه چند پارامتری
  • دارای سیستم دفیبریلاتور یا مانیتور جمع و جور
  • دارای دستگاه های تنفسی مراقبت های ویژه
  • دارای آنالایزر گاز خون قابل حمل
  • و دارای تلفن ماهواره ای قابل حمل

این فهرست تنها مجموعه ‌ای از تجهیزات پزشکی موجود در آمبولانس خصوصی هوایی است، اما شرکت ستایش امداد می‌تواند بسته به وضعیت پزشکی بیمار، تجهیزات اضافی تهیه کرده تا از ایمنی و رفاه حال بیماران اطمینان حاصل کند و تضمین می کند که هر پرواز متناسب با نیاز های منحصر به فرد همه مسافران صورت می گیرد.

ما آمبولانس‌ های کاملا مجهز را با پرسنل پزشکی مجرب در مرکز اجاره آمبولانس ستایش امداد ارائه می‌کنیم تا از خدمات آمبولانس هوایی و سفر آرام به مقصد خود اطمینان حاصل کنید.

5 مزیت مهم آمبولانس هوایی

آمبولانس‌ های هوایی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای مراقبت‌ های پزشکی از طرق مختلف مفید باشند. حال اجازه دهید نگاهی به مزایای خدمات اورژانس هوایی بیندازیم:

۱.      می توانند در همه جا عمل می کند.

اولین و مهم ترین مزیت اورژانس هوایی این است که می تواند بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی در همه جا فعالیت کند. بسیاری از مردم فکر می کنند که این مدل آمبولانس های نمی توانند در زمانی که وضعیت جاده ها به شدت وخیم است، عمل کنند. اما سخت در اشتباه هستند.

زمانی که با ازدحام ترافیک و شرایط وخیم جاده ای مواجه می شویم، بهترین راه برای انتقال بیماران اورژانس هوایی است. چرا که در این زمان قطعا آمبولانس معمولی جاده ای با تاخیر مواجه می شود. هدف هر آمبولانس هوایی انتقال به موقع بیماران به بیمارستان و نجات جان آنها است.

۲.      یک گزینه عالی برای بیماران با حال وخیم

اورژانس هوایی به طور خاص برای انتقال بیماران با حال وخیم در اسرع وقت به نزدیک ترین بیمارستان تخصصی ایجاد شده است. زمانی که حادثه بزرگی رخ می دهد، اغلب می بینیم که بیماران و مصدومان را از طریق این آمبولانس منتقل می شوند.

۳.      سرعت انتقال بالا انتقال در آمبولانس هوایی

انتقال هوایی می تواند بسیار سریعتر از سایر آمبولانس های دیگر حرکت کند که در زمان فوریت های پزشکی بسیار مورد نیاز است. آنها می توانند بیماران را به مقاصد مورد نظر منتقل کنند. به این دلیل است که راه های هوایی شلوغ نیستند و در عرض چند دقیقه به مقصد می رسند. بنابراین خدمات آمبولانس هوایی در مدت زمان کوتاه تری محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

۴.      دارای ظرفیت بالا

مزیت بعدی انتقال هوایی ظرفیت بالای آنها نسبت به سایر آمبولانس های معمولی است. این بالگرد ها معمولا اندازه بزرگی دارند و ظرفیت این را دارند که مسافت طولانی تری را در مدت زمان کوتاه تری طی کنند. همچنین تجهیزات پزشکی زیادی برای قرار دادن در اورژانس هوایی قبل از انتقال یک بیمار بحرانی مورد نیاز است. این چیزی است که آمبولانس خصوصی هوایی را با خدمات پرواز معمولی متفاوت می کند.

۵.      می تواند زندگی بیماران را نجات دهد.

از آنجایی که آمبولانس هوایی می تواند بیماران را به سرعت منتقل کند، می تواند با انتقال بیماران به بیمارستان در مدت زمان کوتاه تری جان بسیاری از افراد را نجات دهد.

آمبولانس هوایی

هزینه آمبولانس هوایی چقدر است؟

متاسفانه، هیچ پاسخ واحد و کلی برای این سوال وجود ندارد زیرا هزینه آن به عوامل زیادی بستگی دارد. بنابراین، مایلیم در مورد هزینه این مدل آمبولانس ها اطلاعاتی مختصری به شما ارائه دهیم. عواملی که بر هزینه آمبولانس هوایی تاثیر می گذارند عبارتند از:

·        مسافت پرواز آمبولانس هوایی

هزینه آمبولانس خصوصی عمدتا به فاصله بین نقطه عزیمت و مقصد بستگی دارد. با این حال هزینه ها مستقیما مطابق با مسافت طی شده افزایش نمی یابد، بلکه توسط تیم کارشناسی ارزیابی شده و  به صورت جداگانه محاسبه می شود.

·        وضعیت بیمار

کادر پزشکی و تجهیزات لازم باید با توجه به شرایط بیمار انتخاب شود. بسته به تشخیص پزشک، ممکن است پرواز نیاز به تجهیزات و کادر پزشکی داشته باشد که باعث افزایش مدت زمان پرواز و در نتیجه افزایش هزینه حمل و نقل بیمار می شود.

·        برنامه ریزی پرواز آمبولانس خصوصی هوایی

اگر یک اورژانس هوایی خیلی نزدیک به نقطه عزیمت بیمار باشد، ممکن است تاثیر مثبتی بر هزینه های آمبولانس هوایی داشته باشد. بنابراین از نظر لجستیکی، برنامه ریزی یک پرواز تا حد امکان آسان تر و مقرون به صرفه تر است.

·        افراد همراه بیمار

ستایش امداد این امکان را به بیمار می دهد تا در طول پرواز، همراهان خود را در کنار خود داشته باشید. بنابراین قیمت کل پرواز به تعداد افراد همراه نیز بستگی دارد. در بیشتر موارد می توان تنها یک نفر همراه داشت اما لازم است درخواست خود را از قبل به ما اطلاع دهید و ما با کمال میل یک هواپیما بزرگتر برای شما رزرو خواهیم کرد.

آمبولانس خصوصی ستایش امداد بر اساس پارامتر های گفته شده و مد نظر شما، یک قیمت جداگانه برای خدمات آمبولانس هوایی محاسبه خواهد کرد. اگر می‌خواهید آمبولانس خصوصی هوایی را رزرو کنید، چه در زمان کوتاه به دلیل شرایط اضطراری یا از قبل برنامه‌ریزی شده، بهتر است مستقیما با ما تماس بگیرید.

ما با کمال میل در مورد همه گزینه های ممکن آمبولانس‌ های هوایی با شما صحبت می کنیم. همچنین کارشناسان ما ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شما عزیزان هستند و در موقعیت های اضطراری، بلافاصله کمک های اولیه و امدادی را به شما ارائه می دهند. خدمات مشاوره اورژانسی و پزشکی ما به شما رایگان و کسری از ثانیه انجام می گیرد.

فهرست