آمبولانس هوایی

آمبولانس خصوصی

انتقال هوایی بیمار به تمامی مراکز پزشکی کشور

نیاز به آمبولانس برای حمل بیماران و مجروحین در شرایط صلح، جنگ و حوادث غیر مترقبه از نیازهای مبرم هر جامعه می‌باشد. در این راستا آمبولانس‌های زمینی حجم قابل توجهی از این وظایف را انجام می‌دهند. در بعضی مواقع به دلیل اهمیت سرعت بالا و کوتاه کردن زمان و بخاطر شرایط ویژه بیماران و احتمال بالا بودن میزان مرگ و میر و صدمات و عوارض احتمالی در اثر نقل و انتقال زمینی بیماران و سایر محدودیت‌های آمبولانس زمینی، شرایط اقتضا می‌کند که از آمبولانس‌های هوایی استفاده شود. جهت آشنایی با مزایای استفاده از آمبولانس هوایی برای انتقال بیمار کلیک کنید.

انواع خدمات پزشکی هوایی که توسط آمبولانس‌های هوایی ستایش امداد ارائه می گردد.

در شرایط اورژانسی و حاد که زمان بسیار سرنوشت‌ساز است استفاده از آمبولانس هوایی برای انتقال بیمار نقش بسزایی در سلامتی بیمار دارد . از این رو مرکز آمبولانس خصوصی ستایش امداد نسبت به انتقال بیماران حاد از طریق انتقال با هلیکوپتر یا هواپیمای جت به بیماران گرامی خدمات رسانی می‌نماید.

هزینه استفاده از آمبولانس هوایی نسبت به کرایه آمبولانس بین شهری گران‌تر است اما بسیار سریع‌تر و ایمن‌تر از آمبولانس زمینی می‌باشد و برای شرایط بحرانی گزینه‌ی بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

  • اقدامات کمک‌ های اولیه پزشکی جهت نجات جان مجروحان و مصدومان بد حال
  • اقدامات نگهدارنده پزشکی جهت نقل و انتقال مجروحان و مصدومان به بیمارستان‌ها
  • نقل و انتقال اعضای بدن و یا تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیماران
  • اقدامات تکمیلی پزشکی به صورت ارائه خدمات درمانی موقت تا رسیدن به مراکز پزشکی مجهز
  • اقدامات بهداشتی از قبیل عملیات پایگاه‌های موقت جهت واکسیناسیون، قرنطینه و غیره
  • اقدامات حمایتی و همراهی به صورت معاینات پزشکی لازم

آمبولانس خصوصی تهران

اصول مراقبت‌های خارج از بیمارستان

هدف از مراقبت‌های خارج از بیمارستان، به حداقل رساندن آسیب سیستمیک بیشتر و مدیریت شرایط تهدیدکننده‌ی زندگی از طریق یک سری مداخلات کاملاً مشخص و مناسب و پذیرفتن اصولی است که ایمنی بیمار را تضمین می‌کند. مراقبت‌های اورژانسی با کیفیت بالا و مداوم، بهبود مستمر کیفیت را می‌طلبد و مستقیماً به نظارت موثر، یکپارچه‌سازی و ارزیابی تمام اجزای مراقبت از بیمار بستگی دارد.

یک امر اساسی در این فرآیند، نظارت پزشکی بر مراقبت‌های خارج از بیمارستان با استفاده از پروتکل‌های مراقبت از بیمار موجود (نظارت پزشکی غیرمستقیم) است که در صورت امکان شواهد محور هستند، یا با کنترل پزشکی از طریق ارتباط صوتی و / یا تصویری (نظارت مستقیم پزشکی) انجام می‌شوند. پروتکل‌هایی که مراقبت از بیمار را هدایت می‌کنند باید به طور مشترک به مدیران پزشکی برای خدمات آمبولانس هوایی و زمینی، پزشکان اورژانس بزرگسالان و اطفال، جراحان ترومای بزرگسالان و اطفال و پرسنل فوریت‌های پزشکی اولیه و پیشرفته به طور مناسب آموزش داده شوند. توصیه‌های فعلی انستیتوی پزشکی (IOM) هر سازمان EMS را تشویق می‌کند که یک هماهنگ‌کننده‌ی مخصوص اطفال داشته باشد تا بطور ویژه خدمات را برای مراقبت از بیماران غیربزرگسال هماهنگ کند.

فهرست