برای ثبت نظر خود کلیک کنید
[تعداد: 0 میانگین: 0]

آمبولانس بیماران اعصاب و روان

آمبولانس خصوصی بیماران اعصاب و روان خدمتی از مرکز آمبولانس خصوصی ستایش امداد جهت حمل نقل بیماران اعصاب و روان در تمام نقاط استان تهران و البرز در سریعترین زمان ممکن و ارزان ترین قیمت در خدمت شماست. از طریق دکمه زیر با ما تماس بگیرید.

آمبولانس بیمار روانی

 آمبولانس تشکیل شده از مجموعه امکانات اولیه در یک وسیله نقلیه مجهز که وظیفه کمک رسانی و انجام امداد های اولیه را برعهده دارد. قطعاً بعد از وقوع اتفاقات ناگوار، اولین شماره ای که به ذهن مان می رسد شماره ۱۱۵ و درخواست آمبولانس است. اما باید بدانیم آمبولانس ها از خدمات متفاوتی برخوردار می باشند، خدماتی از قبیل آمبولانس بیماران اعصاب و روان، ‌معتادان، انتقال مجروحان و آسیب دیدگان تصادفات، حضور هنگام حوادث طبیعی و غیر طبیعی، انتقال از مراکز درمانی به منزل یا سایر مراکز درمانی و… که برای هر یک از این انتقالات تیم مجزا و آمبولانسی خاص در نظر گرفته شده است. همچون بیماران اعصاب و روان که نیازمند تیم متخصص خاص خود هستند، موارد دیگری نیز وجود دارد که آمبولانس های خصوصی به خوبی نقش آفرینی می کنند که در ادامه به آن می پردازیم، در اینجا با وظایف آمبولانس های خصوصی بیشتر آشنا می شویم.

بیماری روانی (mental disorder)

بیماری روانی به گروهی از بیماری‌ها گفته می‌شود که با تاثیر برتفکر و رفتار، باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا ایجاد ناتوانی دروی می‌شود .هرگاه یک یا چند صفت مانند خود شیفتگی، توجه طلبی، وابستگی، بدبینی، نگرانی و … از حد تعادل خود خارج شده وبرجسته و بارز گردد، می‌تواند مشکلاتی برای شخص و دیگران ایجاد نماید.

این بیماری‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند که از اصلی‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع بیماری روانی:

۱-اسکیزفرنی:

که بیماران مبتلادراین موارد در دنیایی خیالی خود زندگی می‌کنند.

۲-پارانویا:

افراد این گروه دارای افکار ورفتارهای عجیب ونامتعارف هستند ودچار سوءظن شدید وعدم اعتماد به دیگران هستند.

۳-افسردگی :

غمگین بودن وطولانی مدت ،بی علاقگی،به امور کاهش تمرکز،سرزنش خودو… می‌تواند باعث بروز افسردگی شود.

ابتلا به انواع این بیماری‌ها دلایل مختلفی دارد که بخشی از آن مربوط به عوامل محیطی نظیر اعتیاد، بیکاری، استرس، نگرانی، تنش‌های خانوادگی و… می‌شود. در بسیاری از موارد فرد بیمار در برابر مراجعه به مراکز درمانی و معالجه از خود مقاومت نشان می‌دهد که همین امر انتقال بیماران اعصاب و روان را با دشواری‌هایی مواجه می‌کند. اینک این سوال به ذهن می‌رسد که انتقال بیماران اعصاب و روان با چه روش‌هایی باید انجام پذیرد؟

مرکز آمبولانس ستایش سلامت کیان با بهره‌گیری از روش‌های علمی و به روز دنیا انتقال بیماران اعصاب وروان آماده خدمت‌رسانی به هم‌میهنان در سراسر کشور می‌باشد. انتقال بیماران اعصاب و روان توسط این مرکز با تجهیزات آمبولانس پیشرفته و کادر مجرب درمانی انجام می‌پذیرد .

مرکز اجاره آمبولانس ستایش سلامت کیان در راستای خدمت رسانی بهتر و سریع‌تر به بیماران اعصاب و روان با مراکز درمانی و بیمارستان‌هایی از جمله بیمارستان میمنت آزادی ،دل آرام و….. هماهنگی لازم را به عمل آورده و چنان‌چه طی فرآیند انتقال و حمل بیماران اعصاب و روان فرد بیمار دچار حمله عصبی شود  ضمن آمادگی کامل کادر همراه جهت کنترل شرایط بیمار،مرکز ستایش امداد این توانایی را دارد که بیمار را به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل نماید.

با همراهی این مرکز دیگر نگرانی برای انتقال اعصاب وروان وجود ندارد. بیماران اعصاب وروان سختی‌های زیادی  برای خانواده فراهم می‌کنند که شامل پرخاشگری در محیط خانواده وضرب وجرح و تهدید به قتل و… می‌باشد این موارد خارج از محدوده کنترل خانواده می‌باشد که در این صورت باید آمبولانس خصوصی مداخله کند ودر جهت انتقال بیماران اعصاب وروان می‌توانند کمک کند اکثر جابجایی بیماران اعصاب وروان هنگام ورود فرد غریبه حالات ساکوز کمتری نشان می‌دهند وحتی اگر بیمار اعصاب وران برای انتقال آمبولانس نیاز حمایتهای دارویی داشته باشد.

از طریق دارو مثل هالوپریدول وبای پیریدین ومیدازولام قابل استفاده می‌باشد که در این امر کمک به انتقال بیمار اعصاب وروان می‌کند،آرام کردن بیمار با درو کمک می‌کند .بیمار حین انتقال آسیب به خود وهمراهان نزنند.واین حمایتها فقط از طریق آمبولانسهای خصوصی تهران امکانپذیر می‌باشد.در مواردی هم توسط نیروهای آکادمیک از طریق مکالمه وگفتگوی کارشناسی میتوان بیمار را حمایت کرد وکمک کند بیمار اعصاب وروان حین انتقال شرایط بهتری را داشته باشد واکثر مواقع این مکالمات نیاز به دارو نداردوجنبه حمایتی بیمار در هر حالتی رعایت می‌شود .

به خانواده‌ها محترم توصیه می‌شود تحت هیچ شرایط اگر بیمار شرایط خطرناکی دارد با وسیله شخصی انتقال ندهند چون بارها مشاهده شد که هنگام انتقال بیمار اعصاب وروان جان خود ودیگران را به خطر می‌اندازد.

خدماتی که در جهت انتقال بیماران اعصاب و راون در سطح تهران انجام می‌شود بسیار گسترده است و نقشی مفید خود را به عهده گرفته است .

برخی از سوالاتی که کاربران در خصوص انتقال بیماران اعصال و روان دارند، را بررسی می‌کنیم:

 • آیا مراکز آمبولانس خصوصی بیماران اعصاب وروان را منتقل می‌نماید؟

بله مراکز اورژانس خصوصی قادر به این عملیات‌ها می‌باشند فقط مواردی راباید قبل از انتقال بررسی شوند بیمار باید سابقه بستری در مراکز اعصاب وروان داشته باشد یا با دستور پزشک اعصاب وراون بستری انجام شود .

 • باحکم دادگاه می‌توان بیمار اعصاب و راون را بستری کرد؟

بله با حکم دادگاه می‌توان بیمار اعصاب و روان را در مراکز درمانی بستری کرد محاکمه قضایی معمولا بعد از نظرات کارشناسی توسط پزشکان دستور بستری را صادر می‌کنند که این امر خود نشان‌دهنده حمایت بستری در بیمارستان اعصاب و روان می‌باشد .

 • شرایط حضانت بیماران اعصاب وروان چگونه است؟

بیماران اعصاب وروان درصورت بستری در مراکز درمانی وتحت درمان قرارگرفتن از حضانت فرزندان خود محروم می‌گردند که  امر خودمسبب سختگیرهای شدید جهت بستری بیماران از سوی پزشکان مربوط می‌شوند .

 • بستری بیماران اعصاب و روان و حق طلاق چگونه است؟

درصورت بستری بیمار اعصاب و روان این عزیزان حق طلاق را هم از دست می‌دهند،اگر برای مقام قضایی مشخص شود که این بیماران به علت مشکلات روانی انتقال پیدا کرده‌اند وبستری شده‌اند احتمال زیاد حق طلاق را از این فرد خواهد گرفت .

توصیه‌ای برای همکاران:

در اینجا لازم به ذکر است توصیه ای همکاران زحمت‌کش آمبولانس خصوصی داشته باشیم حین انتقال بیماران اعصاب و روان حتما سعی کنند گزارش نویسی صحیحی داشته باشند اکثراین بیماران بخاطر اینکه بعدها از خیلی از شرایط موجود که در بالا اشاره شد محروم می‌شوند ممکن است در محاکم قضایی شکایت‌های مطرح نمایند .

در پایان می‌توان به همراهان بیمارن اعصاب وراون این نوید داد که انتقال بیماران اعصاب وروان در سطح شهر تهران توسط مرکز آمبولانس ستایش سلامت کیان ۲۴ ساعت شبانه روز در حال انجام می‌باشد.

خدمات ویژه‌ ستایش امداد برای پذیرش بیماران اعصاب و روان در بیمارستان ها

 • اورژانس بیمارستان روزبه
 • اورژانس بیمارستان رازی
 • اورژانس مرکز توانبخشی امین آباد
 • اورژانس بیمارستان ایران
 • اورژانس بیمارستان آزادی
 • اورژانس بیمارستان ایرانیان
 • اورژانس بیمارستان مهرگان
 • اورژانس بیمارستان میمنت
فهرست