کارت واکسن بین المللی چیست؟ + روش تهیه

برای ثبت نظر خود کلیک کنید
[تعداد: 12 میانگین: 3.5]

کارت واکسن بین المللی

گواهینامه واکسن برای ورود به کشورهای شینگن چیست؟ و به چه صورت باید تهیه شود:

هم وطنان عزیز که قصد ورود به کشورهای اروپایی را دارند باید کارت واکسینه شدن دو دوز خود را ارائه دهند. کارت واکسن بین المللی که نمونه آن در عکس مشاهده می شود. اطلاعات فرد و واکسن دریافتی ، تاریخ تزریق واکسن و دانشگاه علوم پزشکی که واکسن مربوطه را تزریق کرده قید ‌می شود.

قابل ذکر می باشد که واکسن های سینوفارم و برکت جز واکسن های مورد تایید کشورهای اروپایی نمی باشند.

کارت واکسن بین المللی

تهیه کارت واکسن بین المللی برای خروج از کشور:

درخواست کننده های کارت واکسن میتوانند با مراجعه به حوزه مرکزی بهداشتی با در دست داشتن کارت واکسن ایرانی گواهینامه واکسیناسیون انگلیسی خود را دریافت کنند.

در تهران در غرب ایران مال در شرق مرکز بهداشت دکمه چی نزدیک سید خندان این گواهینامه ها را صادر می کنند.

کارت واکسن بین المللی کرونا برای کدام کشور ها معتبر می باشند؟

این کارت ها با توجه به صدور از طریق دانشگاه های علوم پزشکی برای اکثر کشورها مورد تایید می باشد. و لازم به ذکر است کشورهای آمریکا و کانادا کارت واکسن آسترازنکا را قبول دارند و و نه واکسن های دیگر در ایران ، این فقط در صورتی می باشد که شما دو دوز واکسن را از طریق مراجع قانونی دریافت کرده باشید و با در دست داشتن آن هنگام ورود به خاک کشورهای دیگر کارت واکسن بین المللی خود را ارائه دهید.

حضور خود فرد برای دریافت کارت واکسیناسیون بین المللی لازم نمی باشد. و در صورتی که افراد به هر دلیلی لازم بود حضور پیدا کنند و شرایط بیماری داشته باشند مرکز آمبولانس خصوصی ستایش امداد می‌ تواند این انتقال را به عهده بگیرد.

دوزدوم افرادی که در ارمنستان واکسن دریافت کردند:

افرادی که برای دریافت دوز اول واکسن به خارج از کشور مراجعه کردند. و در حال حاضر نوبت دوز دوم واکسن آنها فرا رسیده است. در صورتی که واکسن دریافتی آنها در خارج از کشور آسترازنکا یا سینوفارم می باشد. با در دست داشتن مدارک تزریق واکسن دوز اول می توانند به دانشگاه های علوم پزشکی شهر های خود مراجعه کنند. و جهت دریافت دوز دوم واکسن خود معرفی نامه دریافت کنند. اکثر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دوز دوم واکسن را برای هموطنان عزیز تزریق می نماید.

در ادامه پرسش های هم وطنان عزیز در زمینه کارت واکسن پاسخ داده می شود:

کشور ترکیه برای ورود مسافران کارت واکسن میخواهد؟

برای ورود به ترکیه شما باید یک تست پی سی آر با نتیجه منفی داشته باشید و برای برگشت به ایران نیز همین تست باید انجام شود و در ترکیه فقط دمای بدن شخص اندازه گیری میشود.

کشور امارات چه شرایطی برای مسافران دارد؟

امارات شرایط سخت ایران تری دارد. شما باید با ارائه کارت واکسن بین المللی خود و نصب اپ مخصوص وارد این کشور شوید. بدون تست منفی امکان ورود به امارات وجود ندارد. شما وقتی وارد امارات می شوید موبایل افراد بومی می تواند حضور شما را متوجه شود که این کار جهت رعایت حفظ فاصله ایمن می باشد.

دوز سوم یا واکسن یادآور به چه صورت است و آیا در ایران تزریق میشود؟

واکسن یادآور به این دلیل در شرایط کنونی اهمیت دارد. که بعد از ورود ویروس دلتا و پخش آن در کل دنیا و بررسی های سازمان بهداشت جهانی متوجه این شدند. که دوز سوم واکسن می تواند در برابر جهش های ویروس خیلی کارآمد باشد.

در ایران دو روز سوم فعلاً در دستور کار وزارت بهداشت نیست.

چه واکسنی برای دوز یادآور مفید است؟

در کشورهای مختلف بنا به تزریق واکسن های مختلف متفاوت می باشد. بعنوان مثال شرکت فایزر و مدرنا واکسن های خود را جهت دوز یادآور معرفی می کنند.

افرادی که به خارج سفر می کنند می توانند دوزدوم واکسن را دریافت کنند؟

اگر شما اقامت کشوری را دارید در صورتی که واکسن دریافتی شما موجود باشد. حتماً تزریق می شود. غالبا واکسن های مشترک بین ایران و باقی کشورها آسترازنکا است پیشنهاد می‌شود. برای همه مسافران و افرادی که قصد خروج از کشور را دارند واکسن آسترازنکا دریافت کنند. که مورد تایید کانادا و آمریکا و کشورهای اروپایی می باشد.

آیا با در دست داشتن کارت واکسن بین المللی لازم است شرایط قرنطینه هنگام ورود انجام شود؟

اگر شما کارت بین المللی واکسن آسترازنکا را داشته باشید. لازم نیست هنگام ورود به کشورهای حوزه شینگن و کانادا و آمریکا به قرنطینه بروید. هزینه قرنطینه در کانادا حدود ۹۰۰ دلار با هزینه‌های هتل می باشد.

پس پیشنهاد می دهیم قبل از خروج حتماً کارت واکسن بین المللی خود را در دست داشته باشید.

نوشته‌های پیشین
هزینه آمبولانس خصوصی
نوشته‌ی بعدی
تزریقات در منزل + (انواع ، شرایط و هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست