واکسن آنفلوانزا

برای ثبت نظر خود کلیک کنید
[تعداد: 1 میانگین: 5]
واکسن آنفولانزا

این مقاله برداشتی از معتبرترین دانشگاههای جهان درتحقیق آنفلونزا فصلی میباشد . دراین مقاله به کلیه سوالات شما عزیزان در رابطه با واکسن آنفلونزا و جدیدترین واکسن ها اسپری بینی جواب داده شده است.

آیا تزریق واکسن آنفلونزا لازم است؟جواب این سوال واضحا با توجه به شرایط کنونی اپیدمی کرونا که همزمانی با آنفلونزا هم دارد مثبت است.در تحقیق جدید برای همه گروه های سنی بالای ۶ ماه واکسن را لازم دانسته اند.گروهای پرخطر که مشکلات قلبی و ریوی دارند و بیماریهای ضمینه ای و خانم های باردار به محض توزیع واکسن در کشور باید به مراکز بهداشت محل سکونت مراجعه واقدام نمایند.

واکسن آنفلوانزا یکی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از آنفلونزا میباشد .وبا تزریق واکسن شما آنفلونزا نخواهید گرفت این ویروس های ضعیف شده فقط بدن را مجبور به تولید آنتی بادی و فاکتورهای مقابله آنفلوانزا میکنند با بالا آمدن تیتر آنتی بادی شما از این بیماری مصون میشوید.

واکسن آنفولانزا

چه افرادی باید واکسن آنفلوانزا را تزریق نمایند؟

  1. خانم های باردار
  2. بیماران با سایقه مشکلات قلبی و عروقی
  3. بیماران با سابقه مشکلات کبد وکلیه و فشار خون
  4. بیماران که طحال غیر فعال دارند یا طحال ندارند
  5. افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند
  6. افرادی با سابقه آسم
  7. افراد بالای ۶۰سال

واکسن آنفلوانزا اسپری بینی در بعضی کشورها توزیع میشود که در بعضی از سوش های آنفلونزا با توجه به اینکه ۴ظرفیتی میباشند A H1N1-AH3N2-دوویروس تیپ B ممکن است کارایی کاملی نداشته و شبکه های توزیع جهت تسریع برای عموم استفاده میکنند بهترین نوع واکسن همان واکسن تزریقی میباشد.

واکسن آنفولانزا

واکسن های آنفلوانزا عوارضی از قبیل آبریزش و سردرد و سرفه در بعضی افراد و کودکان تب با درجه پایین که اصلا نگران کننده نیست چون به هیچ عنوان این افراد با تزریق واکسن آنفلونزا نمیگیرند.

امیدوارم این مقاله کمکی به شما عزیزان جهت آگاهی بخشی باشد .ودر پایان آرزوی سلامتی برای شما داریم.

نوشته‌های پیشین
مراقبت از بیمار مبتلا به ویروس کرونا در منزل
نوشته‌ی بعدی
تاندون چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست