ویزیت پزشک در منزل

برای ثبت نظر خود کلیک کنید
[تعداد: 2 میانگین: 3]

دلایل زیادی وجود دارند که باعث می شود ویزیت پزشک در منزل گزینه بهتری از مراجعه به مطب یا بیمارستان برای دریافت خدمات پزشکی باشد. در این مطلب سعی کرده ایم تا به سوالات شما راجع به ویزیت پزشک در منزل پاسخ دهیم؛ مواردی مثل تعرفه ویزیت پزشک در منزل، خدماتی که پزشکان در منزل می توانند ارائه دهند و تفاوت خدمات پزشک متخصص در منزل با پزشک عمومی در منزل از جمله مواردی هستند که به آن ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

ویزیت پزشک در منزل

 ویزیت دکتر در منزل با ویزیت در مطب یا بیمارستان چه فرقی دارد؟

به طور معمول وقتی که افراد دچار بیماری می شوند و یا به هر دلیلی به خدمات پزشکی و بهداشتی نیاز دارند، به درمانگاه، بیمارستان و یا مطب خصوصی پزشکان مراجعه می کنند. این در حالی است که در گذشته، در بسیاری از موارد این پزشکان و اطبا بودن که برای رسیدگی به وضع بیمار و معاینه وضعیت او به منزل بیمار می رفتند و ویزیت پزشک در منزل امری عادی بود.

اما حالا بعد از انقلاب صنعتی و با افزایش جمعیت شهر ها، دیگر برای پزشکان ممکن نیست که مثل قبل خانه به خانه به بیماران خود سر بزنند و آن ها را در منزل درمان کنند. به همین دلیل تعداد بیمارستان ها و درمانگاه ها در شهر های بزرگ و کوچک بیشتر شد تا بیماران با مراجعه به این مراکز مشکل خود را رفع کنند.

این که امروزه چه تفاوتی بین ویزیت پزشک در منزل با ویزیت در بیمارستان و یا مطب وجود دارد تا حدی بستگی به وضعیت بیمار دارد. اگر بیمار در وضعیتی بحرانی باشد که سلامتی او در خطر است، طبیعتاً مراجعه به بیمارستان تصمیم بهتری است چرا که بیمارستان ها امکانات و تجهیزات لازم برای نجات جان افراد در وضعیت بحرانی را دارند.

اما اگر بیمار وضعیتی نسبتاً پایدار دارد و نیاز به رسیدگی اورژانسی یا تجهیزات تخصصی بیمارستانی ندارد، ویزیت پزشک در منزل با ویزیت در بیمارستان فرق چندانی ندارند. در این شرایط پزشک می تواند همان کارهایی را که در مطب خود و یا بیمارستان انجام می دهد، در منزل بیمار هم انجام دهد و وضعیت او را زیر نظر بگیرد. در واقع دریافت خدمات پزشکی در منزل حتی مزایایی هم دارد که آن ها را بررسی کرده ایم:

مزایای ویزیت پزشک در خانه چیست؟

درست است که در بیمارستان امکانات و تجهیزات بیشتری از منزل وجود دارند، اما ویزیت پزشک در خانه مزایای بسیاری به همراه دارد که باعث می شود خیلی از بیماران ترجیح بدهند به جای درمان در بیمارستان، در منزل معالجه شوند. بخشی از مهم ترین این مزایا را در اینجا خواهیم دید:

  • آرامش خاطر بیمار در منزل

به قول معروف «هیچ جا خونه خود آدم نمیشه» به خصوص وقتی که بیمار باشید و نیاز به استراحت و آرامش خیال برای بهبود حال خود داشته باشید. یکی از مهم ترین مزایای ویزیت پزشک در منزل این است که بیمار در محیطی که برای او امن و آشنا است درمان می شود و نیازی نیست که در یک محیط غریبه و احیانا شلوغ بستری شود.

برای درمان همه بیماری ها، داشتن روحیه ای قوی و آرامش خاطر الزامی است و کمک بزرگی به تسریع روند بهبودی می کند. وقتی که بیمار در خانه بماند و خدمات پزشکی در منزل به او ارائه شوند، احساس بهتری پیدا می کند. همچنین یکی از گلایه های بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند، دور بودن از خانواده و سر رفتن حوصله است که باعث کلافگی و افزایش رنج بیمار می شود؛ اما در خانه عزیزان و خانواده بیمار نیز همیشه دور و بر او خواهند بود و بیمار را در روزهای سخت همراهی می کنند.

  • صرفه جویی در وقت و هزینه

مطب ها و بیمارستان ها تقریبا همیشه شلوغ هستند و افرادی که به آن مراجعه می کنند، باید ساعات زیادی را در صف بمانند. علاوه بر این، در کلان شهر هایی مثل تهران باید وقت و هزینه ای که برای رفت و آمد تا مطب، معطل شدن در ترافیک، پیدا کردن جای پارک و… مصرف می کنید را در نظر بگیرید. در نهایت خواهید دید که هزینه ویزیت پزشک در منزل بسیار کمتر از هزینه هایی است که باید برای مراجعه به مطب و بیمارستان صرف کنید.

ویزیت پزشک در منزل باعث می شود تا همه این مشکلات را دور بزنید و خیلی راحت و بی دردسر خدمات پزشکی مورد نیاز خود را دریافت کنید. وقتی برای ویزیت پزشک در خانه اقدام می کنید، لازم نیست ساعت ها در نوبت بمانید و پزشک خودش سر ساعت به خانه شما می آید و بدون معطلی به شما رسیدگی می کند. این موضوع به خصوص برای کسانی که از بیماری های حرکتی رنج می برند و رفت و آمد برای آن ها سخت تر است اهمیت دارد.

  • اجتناب از ترس و اضطراب محیط بیمارستانی

یکی از مشکلات مراجعه به بیمارستان به خصوص برای کودکان، ترس و اضطرابی است که محیط بیمارستانی به همراه دارد. البته این موضوع فقط مختص به کودکان نیست و بسیاری از ما بزرگسالان نیز ترجیح می دهیم تا جای ممکن از محیط بیمارستانی دوری کنیم.

ویزیت پزشک در منزل این مزیت را به همراه دارد که باعث می شود ترس و اضطرابی که از مراجعه به دکتر و رفت و آمد در راهروهای بیمارستانی به وجود می آید، از بین برود و در طول روند درمان انرژی مثبتی داشته باشید و روحیه خود را حفظ کنید.

  • دوری از محیط آلوده بیمارستان

ترس و اضطراب تنها عاملی نیست که باعث می شود مراجعه به بیمارستان ناخوشایند باشد. بیمارستان جایی است که روزانه صد ها بیمار با مشکلات مختلف در آن رفت و آمد می کنند و این یعنی کاملا طبیعی است که این محیط نسبت به محیط خانه آلوده تر باشد. افراد آسیب پذیر که بیماری برای آن ها خطرات بیشتری به همراه دارد تا جای ممکن باید از رفتن به بیمارستان پرهیز کنند.

به خصوص در سال های اخیر که بیماری عفونی مثل کرونا همه گیر شده است، بیمارستان به محلی خطرناک برای مردم تبدیل شده که ممکن است به راحتی در آن به کرونا مبتلا شوند. از طرف دیگر، حتی ممکن است خود بیمار به بیماری های عفونی مبتلا باشد. در این شرایط بهتر است برای جلوگیری از شیوع بیماری، ویزیت پزشک در منزل انجام گیرد تا ویروس به افراد دیگر منتقل نشود.

  • تمرکز بیشتر پزشک روی بیمار

حتما دیده اید که پزشکان در بیمارستان یا مطب باید با فاصله زمانی کوتاه به تعداد زیادی از بیماران رسیدگی کنند. این کار باعث می شود پزشک نتواند تمام تمرکز خود را روی یک بیمار قرار دهد و به مرور زمان دچار خستگی شود.

اما ویزیت پزشک در خانه به پزشک امکان می دهد تا در محیطی آرام و خلوت که فقط یک بیمار وجود دارد، تمام وقت و تمرکز خود را برای رسیدگی به همان بیمار بگذارد و درمان موثر تری ارائه کند.

ویزیت پزشک در منزل

ویزیت پزشک در منزل برای چه کسانی لازم است؟

تا به اینجا گفتیم که دریافت خدمات پزشکی در منزل چه مزایایی دارد و چرا خیلی از افراد ترجیح می دهند تا به بیمارستان نروند؛ اما در بعضی مواقع، بحث ترجیح و انتخاب سلیقه ای نیست؛ بلکه برای بیمار لازم است تا در منزل بماند و دکتر در خانه به او رسیدگی کند. در واقع ویزیت پزشک در منزل برای این دسته از افراد لازم و در اولویت است:

  • کسانی که توانایی مراجعه به بیمارستان ندارند

افراد سالمند، کسانی که مشکلات حرکتی دارند، کسانی که مشکلات تنفسی حاد دارند و به طور کلی افرادی که خروج از خانه و رفت و آمد تا بیمارستان برای آن ها دشوار است، بهتر است استفاده از خدمات پزشک عمومی و یا پزشک متخصص در منزل را در اولویت خود قرار دهند.

گاهی شرایط این دسته از افراد به گونه ای است که مراجعه به بیمارستان نه تنها باعث بهبود وضعیت آن ها نمی شود، بلکه ممکن است گرفتاری ها و مشکلات جدیدی را نیز به بیماری آن ها اضافه کند.

  • کسانی که دوران نقاهت سنگینی را می گذرانند

بعد از عمل های جراحی سنگین، برای مدتی نیاز به استراحت مطلق است تا بیمار به شرایط عادی برگردد. ممکن است افراد به دلایل گوناگون نتوانند دوران نقاهت را در بیمارستان بگذرانند و در خانه شخصی خود به استراحت بپردازند.

برای این دسته از بیماران نیز توصیه می شود تا حد ممکن از مراجعه به بیمارستان خودداری کنند تا انرژی آن ها برای ترمیم عوارض عمل جراحی حفظ شود و زودتر به حالت عادی برگردند.

خدمات پزشک عمومی در منزل

شرکت ستایش امداد با توجه به شرایط بیمار و نیاز های او، پزشک مورد نظر را به منزل شما می فرستد. پزشک عمومی می تواند بسیاری از نیاز های شما را برطرف کند. در اینجا بخشی از خدمات پزشک عمومی در منزل را بررسی می کنیم:

  • معاینه و تشخیص

اولین کاری که از یک پزشک عمومی انتظار می رود، این است که بیمار را معاینه کرده و بیماری او را تشخیص دهد. پزشک عمومی با هزینه ای کمتر نسبت به پزشک تخصصی بیماران را معاینه می کند و اگر مشکل حاد نباشد، برنامه درمانی را ارائه می دهد؛ اما در مواقع حاد، به بیمار توصیه می کند تا از خدمات پزشک متخصص در منزل و یا بیمارستان استفاده کند.

  • ویزیت دوره ای

لزوما برای استفاده از خدمات پزشک عمومی در منزل نباید دچار بیماری و ناراحتی باشید. بسیاری از افراد برای حفظ وضعیت سلامتی خود و یا عزیزانشان، با پزشکان شرایطی را طی می کنند که در آن پزشک به شکل دوره ای و منظم به آن ها سر می زند تا وضعیت سلامت فرد را چک کند. ویزیت دوره ای برای افرادی که بیماری مزمن دارند نیز گزینه ایده آلی است.

  • تجویز دارو و مشاوره دارویی

پزشک عمومی همچنین می تواند در مورد داروهایی که می توانند به روند درمان کمک کنند به بیمار کمک کند. جدا از تجویز دارو، پزشک می تواند به سوالات و ابهامات بیمار راجع به عوارض دارو، مدت زمان مصرف آن ها و غیره پاسخ دهد و روند مصرف دارو را تحت نظر بگیرد.

همچنین اگر شما نیاز به تزریق سرم و موارد مشابه در منزل دارید ضمن تماس با همین شماره برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله تزریق سرم در منزل نیز استفاده کنید.

خدمات پزشک متخصص در منزل

برای کسانی که بیماری نسبتا حاد تری دارند، استفاده از خدمات پزشک متخصص در منزل می تواند بسیار مفید باشد. پزشکان متخصص در زمینه های مختلف مثل ریه، قلب، گوارش، داخلی، ارتوپدی و… به بیماران خود کمک می کنند تا روند درمانی تخصصی و موثری را انتخاب کرده و آن را ادامه دهند.

فرقی ندارد که بیماری شما چیست و در کجای تهران ساکن هستید، شرکت ستایش امداد به شما امکان می دهد تا از خدمات پزشک متخصص در منزل خود بهره مند شوید و هر چه سریع تر روند درمانی خود را با کیفیتی بالا طی کنید.

تعرفه ویزیت پزشک در منزل چقدر است؟

هزینه ویزیت پزشک در منزل نرخ ثابت و معینی ندارد چرا که خدماتی که پزشکان در منزل ارائه می دهند، بسیار متنوع است و هر کدام از آن ها تعرفه خاص خود را دارند. گاهی فقط به یک چک آپ ساده نیاز است اما گاهی باید درمان تخصصی و با استفاده از تجهیزات و دارو های مختلف انجام بگیرد.

بنابراین وضعیت بیمار مهم ترین عامل تاثیرگذار بر هزینه ویزیت پزشک در منزل است. اگر می خواهید به طور دقیق با تعرفه ویزیت پزشک در منزل آشنا شوید، از شما دعوت می کنیم تا با شماره های مرکز آمبولانس خصوصی ستایش امداد تماس گرفته و سوالات خود را از کارشناسان مجرب این شرکت بپرسید تا تخمین دقیقی از هزینه ویزیت پزشک در منزل داشته باشید.

نوشته‌های پیشین
تزریق سرم در منزل به صورت شبانه روزی
نوشته‌ی بعدی
آمبولانس خصوصی اسلامشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست