هزینه آمبولانس خصوصی

 آمبولانس ها ماشین هایی هستند که روزانه ده ها بار با مسئله حفظ جان انسان ها رو برو می شوند و  هنگامی که شخصی در خطر جدی مانند مرگ باشد می‌توان با تماس با شماره آمبولانس خصوصی، برای نجات جان فرد مصدوم کمک گرفت. اما برای استفاده از خدمات این آمبولانس‌ها باید بها و هزینه آمبولانس خصوصی را نیز در نظر داشته باشید.

درست است که حفظ جان مردم کاری دوست داشتنی و قهرمانانه است اما به هر حال زندگی و هزینه هایش اجازه نمی دهد تا کسی فقط به خاطر انسان دوستی اقدام به چنین کارهایی کند و مسلماً صاحبان آمبولانس ها ، رانندگان و تیم پزشکی که درون آنها هستند نیز مانند بقیه مردم نیاز به درآمد دارند پس باید بعد از استفاده از خدمات آمبولانس، نسبت به پرداخت هزینه آمبولانس خصوصی نیز اقدام نمایید. با پرداخت هزینه ها بیمار شما می‌تواند از بهترین شرایط در آمبولانس حمل بیمار و  مراقبت ها و خدمات پزشکی و پرستاری در طول مسیر رسیدن به بیمارستان برخوردار شود.

 به طور مثال اگر شما آمبولانس خصوصی وی آی پی را برای بیمار خود در نظر بگیرید بسیار مجهز‌تر از سایر آمبولانس‌ها می‌باشد و هزینه‌های شما طبق خدمات و کیفیتی که در این آمبولانس به بیمارتان ارائه می‌شود بیشتر خواهد بود، و بالعکس اگر شما از نوع معمولی آن استفاده کنید برحسب تجهیزاتی که در آن تعبیه شده و نوع خدمات هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

 هزینه آمبولانس خصوصی

 هزینه آمبولانس خصوصی نیز مانند سایر آمبولانس ها به عوامل مختلفی از جمله مسافت تا بیمارستان مورد نظر و بالعکس، شرایط بیمار، استفاده یا عدم استفاده از درخواست نیروی کمکی برای کارهای لازمه بیمار، تعیین پرستار همراه بیمار و یا حتی نوع آمبولانس و تجهیزاتی که در آن تعبیه شده بستگی دارد. همچنین این آمبولانس ها تحت نظارت وزارت بهداشت کشور می باشند و مانند سایر آمبولانس ها هزینه هایشان طبق مصوباتی که ابلاغ می شود دریافت خواهد شد. البته لازم به ذکر است هزینه های دریافتی از کلانشهر تهران نسبت به سایر کلان شهرها و شهرستان ها مقداری متفاوت است. به طور مثال: اگر هزینه گرفتن آمبولانس خصوصی را در کلانشهر تهران ۱۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم، در کلانشهر دیگر این هزینه ۱۰۰ هزار تومان و در شهرستان ها ۸۰ هزار تومان است. اما باز هم این یک عدد نسبی است و هزینه آمبولانس خصوصی بستگی به عواملی دارد که در ابتدا ذکر شد.

قیمت آمبولانس خصوصی از مسائلی محسوب می شود که نمی توان آن را به صورت دقیق محاسبه کرد. برخی از خدمات قیمت ثابتی دارند و برخی دیگر چنین نیستند و با توجه به شرایط ، عوامل و رخدادهای مختلف در انتهای کار مشخص می شوند. به عنوان مثال اگر بخواهیم از جایی که هستیم به نقطه ای دیگر از شهر بروید و به فرض با یکی از تاکسی های اینترنتی این کار را انجام دهید ، در همان ابتدا قیمت به شما اعلام می شود و در صورت تمایل شما آن را پذیرفته و راننده به سمت محلی که شما قرار دارید حرکت می کند.
در آمبولانس ها اما شرایط به شکل دیگری است . هزینه آمبولانس خصوصی به شرایط و عوامل مختلفی مربوط می شود. در ادامه سعی می کنیم به چند مورد از فاکتور هایی که در قیمت اجاره این ماشین ها نقش دارند اشاره کنیم.
یکی از مواردی که نقش تعیین کننده ای در هزینه اجاره یک آمبولانس دارد طول مسیری است که این ماشین باید برای جابجایی بیمار شما طی کند. به عنوان مثال قطعاً تعرفه آمبولانس خصوصی که قصد دارد بیماری را ازبیمارستانی در تهران تا یک مرکز درمانی در یکی از شهر های شمالی کشور انتقال دهد ، با قیمت آمبولانسی که بیمار شما را بین دو بیمارستان در پایتخت انتقال می دهد متفاوت است. قاعدتاً این امری طبیعی است که هر چه مسافت این انتقال طولانی تر باشد هزینه های آن نیز بالاتر خواهد رفت .
حضور یا عدم حضور پزشک در ماشین نیز می تواند باعث شود هزینه های شما در اجاره آمبولانس خصوصی تغییر کند. برخی بیماران نیاز دارند که در زمان انتقال به خصوص وقتی که بیماری آنها حاد و خطرناک باشد و احتمال بروز مشکلاتی مانند حمله قلبی ، عصبی ، ایست تنفسی و از این دست موارد در آن ها زیاد باشد ، از همراهی یک پزشک در طول مسیر بهره مند باشند ؛ برخی از آنها نیز شرایط بحرانی نداشته و می توانند به همراه اقوام خودشان بدون نیاز به همراهی پزشک به وسیله آمبولانس ها جابجا شوند. به طور حتم شخصی که برای انتقال بیمارش درخواست حضور یک پزشک در آمبولانس را می دهد باید مبلغ بالاتری برای هزینه آمبولانس خصوصی پرداخت کند.
یکی دیگر از مواردی که می تواند در بالا و پایین رفتن هزینه های اجاره آمبولانس های شخصی تاثیر گذار باشد استفاده از لوازم پزشکی می باشد که در داخل این ماشین ها تعبیه شده است. به عنوان مثال بیماری که مشکل تنفسی دارد و نیاز است که از ابتدا تا انتهای سفر با کپسول اکسیژن تنفس کند قاعدتاً باید هزینه استفاده از آن کپسول را نیز متقبل شود. همچنین می توان در این موضوع به آمپول های آرامبخش یا داروهایی که در شرایط خاص به بیماران ارائه می شود اشاره نمود که می توانند در هزینه آمبولانس خصوصی موثر واقع شوند.
در کلان شهر هایی مانند تهران که گاهی اوقات ترافیک های بسیار سنگینی در بعضی از ساعات شبانه روز در اتوبان ها و خیابان ها شکل می گیرد گاهی قیمت اجاره آمبولانس ها به شکل ساعتی انجام می گیرد. این به دلیل شلوغی بیش از حد برخی خیابان های پایتخت است که به واسطه آن گاهی ماشین ها برای طی مسیری کوتاه زمان زیادی را صرف می کنند.
همانطور که دیدید قیمت آمبولانس های خصوصی یک قیمت ثابت نیست بلکه بنا به شرایط و نیاز های بیمار و خدماتی که از ارائه کنندگان آمبولانس انتظار دارد تغییر خواهد کرد.

نوشته‌های پیشین
مسیر رفت و برگشت آمبولانس تهران به شهرستان و شهرستان به تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست